24 najpiękniejsze cytaty z bycia tatą

1) „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli „

George Herbert

2) Dla dziecka nie ma większego bohatera jak tata, który z całego serca kocha mamę. Wygrywanie ojcostwa zaczyna się od wygrywania małżeństwa.

ks. Marek Dziewiecki

3)Życie rodzinne nie składa się z wielkich spraw. Składa się z nie-wydarzeń: posiłków, kłótni, wspólnego czytania książek, piłki nożnej w ogródku, szykowania się do szkoły.

(Claire Dederer)

4) Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to, że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie. To cudowne – ponieważ możemy je zmieniać.

(Diane Chamberlain)

5) Czasami musimy pomyśleć o sobie, sprawić sobie frajdę. Może to samolubne, ale dzięki temu jesteśmy lepszymi ludźmi i lepszymi rodzicami.

(Lynette)

6) Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia. Jeśli jednak nie skupiamy się na roztrząsaniu własnych pomyłek, z czasem powstają w ten sposób prawdziwe arcydzieła. Z czasem uczymy się także, że to nie piękno końcowego efektu godne jest najwyższej pochwały, lecz wysiłek, jaki wkłada się w jego malowanie. (Richard Paul Evans)

7) Bycie rodzicem to coś podobnego do tropienia śladów; rodzic nieustannie śledzi swoje dziecko i może mieć tylko nadzieję, że nie zniknie mu ono z oczu na dobre, że zawsze będzie mógł przewidzieć jego następny ruch.

Jodi Picoult, Bez mojej zgodywięcej

8) Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym. (Antoine De Saint-Exupery)

9) Niech dzieci będą wolne. Zachęcaj ich do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą ją bosymi stopami. Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza ich do spania w swoim cieniu. Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce obudzi ich rano. (Maria Montessori)

10 ) Nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie takie, jakim Ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie Tobą. (Janusz Korczak)

11) Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza. (Johann Heinrich Pestalozzi)

12) Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. (Julian Ejsmond)

13) Mów „nie” tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Założyć czerwony T-shirt i pomarańczowe spodnie? Jasne! Nalać wody do zabawkowego serwisu do herbaty? Ok. Spać z głową w nogach łóżka? W porządku. Samuel Johnson powiedział: „Każdy rygor, który nie powoduje zmiany na lepsze lub zapobiega złemu, jest bezcelowy”. (Gretchen Rubin)

14) Rodzicielstwo to ciągła walka pomiędzy pójściem do łóżka, żeby nadrobić trochę snu a pozostaniem na nogach, żeby mieć trochę czasu dla siebie.

15) Dzieci nie potrzebują więcej rzeczy. Rodzic, który usiądzie na podłodze i bawi się z dzieckiem jest lepszy od wszystkich zabawek

16) Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.

M. Wańkowicz

17) Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić.

(Maxime Chattam)

18) Tatuś Muminka tęsknił za swoją rodziną i za swoją werandą. Wydało mu się nagle, że dopiero tam będzie miał tyle przygód i będzie tak wolny, jak powinien być prawdziwy tatuś.

Tove Jansson 

19) Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nigdy nie będzie prawdziwym mężczyzną.

Don Vito Corleone

20) Miłość i ochrona, jaką ojciec daje swoim dzieciom, to dwie z najpotężniejszych potrzeb w dzieciństwie.

21) Jestem z ciebie taki dumny, że sprawia, że ​​jestem ze mnie dumny. Mam nadzieję, że o tym wiesz.

22) Ojcowie, podobnie jak matki, nie rodzą się. Mężczyźni stają się ojcami, a ojcostwo jest bardzo ważnym etapem ich rozwoju.

23) Bycie ojcem było bez wątpienia moim największym źródłem osiągnięć, dumy i inspiracji.

24) Tatusiowie to zwykli ludzie zamieniani przez miłość w bohaterów, poszukiwaczy przygód, opowiadaczy i śpiewaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *